TÉMA Bradavice

Genitální bradavice - jak se jich zbavit?

Citlivé, intimní a nepříjemné téma. Trápí genitální bradavice i vás? Znepříjemňují, nebo dokonce úplně ničí váš sexuální život? Dnešní článek vám přinese několik zajímavých a důležitých informací i odborných rad, jak s nimi konečně zatočit.

Problém genitálních bradavic je rozšířenější, než by se mohlo zdát. Protože jde o intimní a choulostivý problém, nikdo se jím zbytečně nechlubí. Někdy tak bohužel dochází i k podceňování problému a jeho zatajení, v mylné naději, že bradavice zmizí samy.

Co jsou to genitální bradavice?

Genitální bradavice (condylomata accuminata) jsou výrůstky tělové barvy, někdy bělavé, patrné na kůži a sliznicích vnějších pohlavních orgánů a u konečníku, u žen se mohou vyskytovat i uvnitř pochvy a na krčku dělohy. Jsou způsobené lidskými papilomaviry HPV, přenosnými zejména pohlavním stykem. Nakazit se mohou stejnou měrou muži i ženy a prakticky se s touto infekcí setká každý sexuálně aktivní člověk. Riziko tedy vzniká velmi brzy, hned po zahájení sexuálního života, neboť infekce genitálních bradavic je v současnosti nejrozšířenějším pohlavně přenosným onemocněním.

Genitální bradavice - jak dojde k nákaze?

K přenosu nákazy dochází v drtivé většině pohlavním stykem, a to při jakýchkoliv sexuálních praktikách (vaginální, anální i orální sex). Je možné nakazit se i jinou cestou, např. ze spodního prádla, použitím stejného ručníku jako nakažená osoba, společným pobytem v bazénu, kde ostatně dochází i k častému přenosu infekce klasických bradavic. Pokud jde o genitální bradavice, tento nesexuální způsob nákazy však zdaleka není tak častý.

Odborná léčba genitálních bradavic versus babské rady

Přestože můžete mít vyzkoušené nejrůznější domácí způsoby odstraňování obyčejných bradavic, u těch genitálních rozhodně raději upusťte od experimentů. Genitální bradavice je nutné odstranit odborným způsobem, zahoďte proto stud a obavy a navštivte svého gynekologa, urologa nebo dermatovenerologa. Jedině odborník vám doporučí vhodnou léčbu s cílem minimalizace jejich dalšího růstu a případně zařídí odstranění bradavic (masti, laser, kryoterapie, atd.) V opačném případě neodborným zásahem riskujete rozesev bradavic, poškození dosud zdravých okolních sliznic a kůže, vznik komplikací a třeba i bolestivé trvalé následky.

Genitální bradavice u těhotných žen

Genitální bradavice jsou v těhotenství velmi nepříjemnou záležitostí, mají tendenci se rychleji rozrůstat a zvyšují riziko, že porod bude muset být proveden císařským řezem. Pro plod v děloze nepředstavují sice prakticky žádné nebezpečí, při porodu, průchodem porodních cest, však vzniká riziko nákazy přenosu infekce, jejíž důsledek by pro novorozence mohl být fatální. Kromě vzniku kožních bradavic se totiž může také rozvinout závažné onemocnění dýchacích cest - respirační papilomatoza. Rostoucí papilomy (výrůstky) v dýchacích cestách pak stěžují dýchání novorozence a musí se opakovaně přistupovat k chirurgickému odstraňování. Císařský řez je proto v případě výskytu genitálních bradavic u matky plánovaným a nutným řešením.

Foto: Sxc.hu

Genitální bradavice - jak se jich zbavit? patří do témat
 • mám genitalní bradavice co mam dělat? patron 04.04.2016 20:38:50

  dobrý den mamgenitalni bradavičky na peniu a nevím co stím můžete mi pomoc nebo poradit. děkuji za rady

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Bradavice patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Bradavice

 • Jirka 23.09.2016 11:09 bradavice

  Ahoj všem, před dvěma lety jsem taky hledal na netu návod jak se zbavit bradavic na plošce nohou,…

 • Packers and Movers 21.08.2015 13:08 bradavice

  Safe and Reliable Home Shifting -Please visit for More information about Packers and movers banga…

 • Aneta 29.07.2015 16:07 bradavice

  Zdravím, bradavice jsme domařešili několikrát, onotěch způsobů jak se jichzbavit je spousta, ale…

 • Jitka Prokešová 07.07.2015 10:07 bradavice

  Pracuji s čistě bylinnými přípravky,které jsou vyzkoušené a ověřené.Pomohl by Vám určitě náš gel,…

 • 24.06.2015 15:06 bradavice

  Úplně chápu, co tím máš namysli :) Ono ty bradavice samy o sobě nejsou citlivé a nebojí, jenže mě…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku